Bezoperacyjne leczenie bólu jest stosowane w przypadkach bólu neuropatycznego, lub gdy farmakologiczne metody są nieskuteczne (tzw. ból lekooporny), występują przeciwwskazania do stosowania konkretnych leków lub gdy skuteczne dawki leków przeciwbólowych powodują nasilone i nieakceptowalne objawy uboczne. Zabiegu wykonuję w szpitalu w Orzeszu z użyciem zaawansowanego sprzętu pomocnego w terapii bólu.
Blokada to podanie leków (najczęściej leki znieczulenia miejscowego, preparaty sterydowe) w pobliżu struktur nerwowych odpowiedzialnych za powstawanie i przewodzenie bólu odczuwanego przez pacjenta co powoduje przejściowe przerwanie przewodnictwa nerwowego, a tym samym ustąpieniem odczuwanego bólu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne – wykonywane w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą fluoroskopii (specjalny aparat rentgenowski) lub USG co ma zapewnić bezpieczne i bardzo precyzyjne umieszczenie igły w ciele pacjenta.
Interwencyjne leczenie bólu, takie jak termolezja, polega na wprowadzeniu specjalnej igły w pobliżu struktur nerwowych odpowiedzialnych za powstawanie i przewodzenie bólu. Na końcu igły wytwarzana jest temperatura do 80 stopni Celsjusza, co prowadzi do wyłączenia doznań bólowych. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą fluoroskopii (specjalny aparat rentgenowski) lub USG, co zapewnia bezpieczne i precyzyjne umieszczenie igły w ciele pacjenta.
Neuroliza to podanie środka neurolitycznego (jałowy, wysokoprocentowy alkohol) w pobliżu struktur nerwowych odpowiedzialnych za powstawanie i przewodzenie bólu odczuwanego przez pacjenta. Zabiegi są całkowicie bezbolesne – wykonywane w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą fluoroskopii (specjalny aparat rentgenowski) lub USG co ma zapewnić bezpieczne i bardzo precyzyjne umieszczenie igły w ciele pacjenta. Podany alkohol wyłącza odczuwany przez pacjenta ból na okres o wiele dłuższy niż w przypadku blokad – nawet do kilku miesięcy.
Leczenie przewlekłego bólu, takie jak tzw. chemiczna sympatektomia lędźwiowa, może znacznie poprawić ukrwienie kończyn dolnych w przypadku zmian niedokrwiennych. To z kolei zmniejsza odczuwanie bólu, wspomaga gojenie przewlekłych ran i owrzodzeń oraz może stanowić alternatywę dla amputacji kończyny. Dzięki skutecznemu leczeniu przewlekłego bólu pacjenci mogą doświadczać znacznej poprawy jakości życia i lepszego funkcjonowania na co dzień.
najczęstszymi wskazaniami do implantacji PICC są wlewy – chemioterapia – cotygodniowe, krótkie terapie (2-3-miesięczne), współistniejące zaburzenia układu krzepnięcia, małopłytkowość, zmiany skórne w obrębie klatki piersiowej, które uniemożliwiają implantację portu naczyniowego, obecność tracheotomii, konieczność radioterapii obszaru głowy i szyi, nowotwory głowy i szyi, żywienie pozajelitowe w okresie okołooperacyjnym, leczenie żywieniowe przy przeciwwskazaniach do założenia PEG-a
Pokarmy i płyny są wprowadzane do żołądka przez specjalną rurkę – tak zwany PEG – wprowadzaną bezpośrednio do światła żołądka przez ścianę jamy brzusznej przy zastosowaniu tzw. Gastropeksji. Zabieg odbywa się:
Rodzaj leczenia dobierany jest zawsze indywidualnie, po dokładnym zebraniu wywiadu, analizie
dokumentacji medycznej oraz szczegółowym badaniu pacjenta.
Grunwaldzka 66
44-210 Rybnik
Józefa Piłsudskiego 41
41-209 Sosnowiec
Dojazd samochodem od ulicy Pawiej
Gabinet Leczenia Bólu | Powered by Paweł Cichoń
Copyright © 2024. All rights reserved.